Kas Teie terrass on lume alt välja sulanud ja näeb veidi väsinud välja? Järelikult on õige aeg tellida terrassi puhastamine ja õlitamine firmalt Colorett OÜ!  Selleks, et suve nautida värskendatud terrassil anna oma soovist kohe praegu teada saates päring kodulehelt või kirjuta  eero@colorett.com  Puitterrass vajab hooldamist – seda tööd just nimelt meie teemegi. Õlitatud terrass püsib kaunis mõned aastad ja siis peaks taas korralikult puhastama ja immutama. Kevadine hooldus ja terrassi õlitamine annab värske ilme kogu suveks ja kaitseb puitu päikese eest, mis järjekindlalt puidu pinda hävitab. Sügisel ja talvel hoiab õli terrassi lauda vee ja jää eest. Hooldamata puidu sisse pääsevad bakterid, mis hakkavad seda kiiresti lagundama ning puidul väheneb kaitsevõime ultraviolettkiirguse vastu – värv muutub halliks (vt. pildilt).[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Meie teenus koosneb põhjalikust puhastusest teisisõnu süvapesust (vana õli või värvi, tolmu ja sambla eemaldus) tugevate harjade ja  spetsiaalse seebikivilahuse kaasamisel ning terrassiõliga  immutamisest (vastavalt vajadusele kuni 3 kihti). Töö hind kujuneb sõltuvalt tööde mahust. Töid teostavad kogenud spetsialistid professionaalsete vahenditega.

KÜSI PAKKUMIST

Tulemus on seda väärt!

Vaata kindlasti  ka Facebookist  Colorett Ltd  pilte tehtud  töödest:

facebook-logo

Pisut lisateavet kirjapildis juurde.

Puidust terrassi parim (ja ka enimkasutatud) materjal on süvaimmutatud terrassilaud. Kui põrand on alles uus, ei maksa seda esialgu ühegi viimistlus- või kaitsevahendiga selle kallale minna. Sellisel põrandal tuleks lasta aasta ilmastiku käes seista – selle ajaga põletab päike immutusaine pealmistest puidupooridest välja ja viimistlusaine saab sisse imbuda. Eriti tähtis on see siis, kui tahetakse rohelist terrassilauda hoopis mingit teist tooni toonida, vastasel juhul hakkab seesama immutusaine ka viimistluse tooni muutma.

Üldjuhul on aasta maas olnud terrassilauad õlitamiseks piisavalt kuivad. Õli kantakse puidule pintsliga piki lauda. Pintsli eelis rulli ees on see, et ta hõõrub õli puitu. Rull kannab, aga õli lihtsalt puidu pinnale laiali.   Oluline on, et puu õlist küllastuks! Kui aga tekib kahtlus, et terrass võiks pärast pesu veel kuivada, siis tuleks seda kindlasti teha.

NB! Kindlasti peab enne õlitamist mõõtma puidu niiskust, see peab olema alla 19%!

Üle õlitatud terrassil võib kirjade järgi käia juba järgmisel päeval, aga vajadusel võib ettevaatlikult üle põranda minna ka mõne tunni pärast. Seda küll tugeva ja sileda tallaga puhaste jalanõudega. Tõeliselt kasutamiskõlblik on terrass siiski alles nädala pärast.

Terrass tuleks kindlasti  igal aastal üle vaadata ja vajadusel õlitamist korrata. Terrassiõli põhiline vaenlane on päike (mitte niivõrd vesi ja lumi) ja sestap vajab sagedasemat hooldust just lõunapoolne terrass.

Otsene kuum päikesepaiste kiirendab õli kuivamist, mistõttu väheneb õli imendumine puitu, kuna õli kuivamine algab kohe peale pinnalekandmist. Jahe ja niiske temperatuur aga pikendab õlide kuivamist. Erinevate õlitootjate andmetel peaks õhutemperatuur õlitamise ajal jääma vahemikku 13-22 kraadi

Süvaimmutatud puidule sobivad dekoratiivseks viimistluseks ja kaitseks ilmastikumõjude eest erinevad terrassiõlid, mis sisaldavad toimeaineid hallituse ja puidusine vastu ning sobivad ka juba eelnevalt õlitatud pehmetele puiduliikidele (mänd, kuusk, seeder, lehis). Kõikide õlide puhul peab terrass  enne olema puhastatud ja kuivada lastud.

Mida õli teeb?
 imendub tõhusalt aluspinda
 takistab niiskuse sissetungimist
 kaitseb päikesekiirguse eest
 ennetab puidusine ja hallituse levikut

NB! Õlitatud terassilaudu tuleks hooldada ehk siis üle õlitada korra aastas.

Terrassi õli saab samuti toonida – kasvõi roosaks või säravkollaseks, aga loomulikult ka pruuniks, halliks jne, valik on lai.
Ja värvikaardid on mul reeglina alati autos kaasas- küsige!

KÜSI PAKKUMIST